Підготовка до ЗНО


        

 





            Як розрахувати бал з української мови
Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 104 бала). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

Також результати тестування з української мови кожного абітурієнта будуть переведені в оцінку за шкалою 1-12 балів для зарахування результатів ЗНО як державної підсумкової атестації.
ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ
Завдання з вибором однієї правильної відповіді – до кожного із завдань подано чотири або п’ять варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив правильну відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 48 завдань цієї форми (№1–23, 29–33, 34–53), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності - до кожного завдання подано інформацію, позначену цифрами (ліворуч) і буквами (праворуч). Щоб виконати завдання, необхідно встановити відповідність інформації, позначеної цифрами та буквами (утворити "логічні пари"). Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання правильно зробив позначки на перетинах рядків (цифри від 1 до 4) і колонок (букви від А до Д) у таблиці бланка відповідей А.

До тесту з української мови і літератури включено 9 завдань цієї форми (№24–28, 54–57), що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали: 1 бал за кожну правильно встановлену відповідність ("логічну пару"); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання з розгорнутою відповіддю (№58) - завдання цієї форми передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного аргументативного висловлення на дискусійну тему в бланку відповідей Б.

Завдання з розгорнутою відповіддю (власне висловлення) оцінюється від 0 до 20 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:
·         1. Теза: 0, 1 або 2 бали.
·         2. Аргументи: 0, 1 або 2 бали.
·         4. Логічність, послідовність: 0, 1 або 2 бали.
·         5. Висновок: 0, 1 або 2 бали.
·         6а. Орфографія та пунктуація: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
·         6б. Лексика, граматика та стилістика: 0, 1, 2, 3 або 4 бали.
До уваги учасників тестування! Роботу, що не відповідає темі власного висловлення, буде оцінено в 0 балів. Роботу обсягом до 100 слів буде оцінено в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з української мови і літератури, – 104.
ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ
Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюється Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше 15-го червня 2018 року. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з української мови та літератури.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з української мови і літератури. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

                                                            КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ


1. Український центр оцінювання якості освіти
http://testportal.gov.ua/programs2017/
2. Завдання основних та пробних сесій 2006 - 2016р.р.
https://zno.yandex.ua/ru/ukrainian/
3. Тести з української мови та літератури
https://zno-ua.net/lesson/ukrainian/tests/
4. "Академія" - підготовка до ЗНО
http://zno.academia.in.ua/
5. "Прометей" - підготовка до ЗНО
http://prometheus.org.ua/zno/
6. "EdEra" - підготовка до ЗНО
https://www.ed-era.com/
7. "Знання Онлайн" -  підготовка до ЗНО
http://znaniya.znonline.org/
8. Українська мова та література ( О.М.Авраменко)
http://erudyt.net/pidgotovka-do-zno/ukrainska-literatura/ukrajinska-mova-ta-literatura-avramenko-2015.html
9. Довідник : українська мова та література ЗНО 2016. Завдання в тестовій формі 1-ша частина ( О.М. Авраменко, М.Б. Блажко)
http://zno-pidgotovka.pp.ua/ukrayinska-mova-ta-literatura-dovidnik-zavdan-v-testoviy-formi-1-chastina-o-m-avramenko-zno-2016/
10.Довідник : українська мова та література ЗНО 2016. Завдання в тестовій формі 2-а частина ( О.М. Авраменко, М.Б. Блажко)
http://zno-pidgotovka.pp.ua/ukrayinska-mova-ta-literatura-zbirnik-zavdan-u-testoviy-formi-2-chastina-o-m-avramenko-zno-2016/
11. Українська література. Хрестоматія для підготовки до ЗНО -2016 ( О.М.Авраменко)
http://zno-pidgotovka.pp.ua/ukrayinska-literatura-hrestomatiya-dlya-pidgotovki-do-zovnishnogo-nezalezhnogo-otsinyuvannya-2016-o-m-avramenko/
12. Підготовка до ЗНО з української мови та літератури
http://zno.if.ua/
13. Теоретичний матеріал з української мови та літератури. Тести з кожної теми.
http://www.ridnamova.kiev.ua
14. On-line тестування з української мови і літератури
https://zno.osvita.ua/ukrainian/281/





Підготовка до ЗНО відбувається у кожного по-своєму, хтось навчається самостійно, хтось відвідує курси, хто займається з репетитором, а дехто вчиться на онлайн-ресурсах. ZNOCLUB вирішив підібрати 7 ресурсів для перевірки своїх знань з української мови та літератури, які будуть не зайвими у підготовці до ЗНО. 
  1. arealme.com
Онлайн-тест словникового запасу. Доволі простий тренажер, який нещодавно був дуже популярним серед користувачів українського Facebook. Як серйозне джерело підготовки його навряд чи можна розцінювати, але приблизно оцінити багатство свого словника – це завжди цікаво. І не забувайте позмагатись із друзями :)
Комплексний тренажер з української мови. Поєднує компактний виклад теоретичного матеріалу із великим обсягом практичних завдань. Ви зможете перевірити свої знання із фонетики, лексики, орфографії та культури мова. Чудовий додатковий засіб перевірки й засвоєння знань у підготовці до ЗНО з української мови.
Зручний і красивий ресурс із великою базою вправ, головний акцент яких  - допомогти розібратись зі «складними випадками». Часто найбільш поширені помилки із поясненнями ви могли бачити у сторінках соцмереж. Також радимо слідкувати за оновленнями блогу на цьому сайті, де у компактній ілюстрованій викладено багато орфограм.
Інтерактивний додаток з української літератури, який допоможе вам краще засвоїти відповідності між письменниками та їх псевдонімами. Рекомендуємо пройти після створення таблички й для закріплення знань, коли повторюватимете усю програму ЗНО.
Ще один додаток, який знадобиться вам при підготовці до ЗНО з української літератури. Встановіть відповідність між цитатою та літературним героєм – це один із найпопулярніших тестів на ЗНО. Єдиний недолік цього тренажера з української літератури – не всі твори і персонажі стосуються чинної програми. Але повправлятись у знанні української літератури ніколи не завадить.
Одразу два посилання на додатковий спосіб підготовки до ЗНО з української літератури. Вам необхідно встановити відповідність із цитатою та літературною героїнею чи літературним героєм. Недолік такий же, як і в попередньому посиланні.
Чудовий додаток для розширення своїх знань у родо-жанровій специфіці творів української літератури. Підходить не лише для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, а й для навчання у школі.


Немає коментарів:

Дописати коментар